Na trhu je veľké množstvo systémov pre kontrolu prístupov, v ktorých sa bežný užívateľ len ťažko orientuje.

Ak sa rozhodnete použiť systém kontroly prístupu, je to pravdepodobne preto, že chcete zabezpečiť fyzický prístup do svojej budovy, budovám alebo miestnostiam, aby ste chránili svojich ľudí alebo majetok. To je však len začiatok systémov kontroly prístupu. Správny systém, ktorý sa správne integruje, môže pridať hodnotu rôznymi spôsobmi. Pochopenie, že kontrola prístupu je súčasťou komplexného bezpečnostného plánu, je dôležité.

Pre najlepšiu ochranu vstupov do objektu v ktorom je aj video/audio vrátnik sa doporučuje integrácia oboch systémov do jedného bezpečnostného celku. Systém 2VOICE spolu s cloudovým prístupovým systémom iPASSAN zabezpečia dostatočnú ochranu a evidenciu vstupov/výstupov v objekte.

CCTV integrácia

IPassan sa môže integrovať s Onvif CCTV kamerami a zaznamenávať ľudí používajúcich čítačky a uchovávať záznam najmenej 30 dní.

RF diaľkový ovládač 868Mhz s integrovaným čipom

IPassan poskytuje možnosť pohodlne získať prístup napr. do garáže pomocou diaľkového ovládania. Súčasťou diaľkového ovládaču je aj integrovaný čip pre bezproblémový pohyb po objekte.

Čítanie ŠPZ vozidiel

IPASSAN sa môže integrovať s ANPR kamerou pre bezproblémové čítanie ŠPZ na vstup cez rampu/garáž do objektu.

Ovládanie výťahu

Vďaka správe výťahu je možné výťah privolať a poslať na požadované poschodie. Po vyzvonení účastníka na vstupnom table a vpustení ho do objektu, môže výťah automaticky prísť pre návštevníka a vyviesť ho na poschodie k bytu, z ktorého boli otvorené vstupné dvere. Týmto znemožníte používanie výťahu neželaných návštevníkov v bytovom dome.

Škálovateľný systém

Modulárny dizajn IPassanu znamená, že je ľahko prispôsobiteľný pre malé, stredné a veľké obchodné aj rezidenčné projekty.

128-bitové šifrovanie Mifare Plus AES

Pomocou tejto certifikovanej úrovni zabezpečenia sa poskytuje vysoká úroveň šifrovania, ktorá poskytuje vysokú ochranu pred klonovaním. Čítačky a klávesnice IPassan tiež využívajú zabezpečené dvojvodičové šifrovanie typu end-to-end, tým pádom máte pri použití FDI čítačiek a MIFARE+ čipov zabezpečenú dvojitú vysokú ochranu.

Bluetooth® ovládanie vstupu

Na kontrolu prístupu je možné okrem čipov a diaľkových ovládačov použiť aj mobilný telefón. Poverenia Bluetooth sú zabezpečené a spravované virtuálnymi kreditmi.

Správa rezervácií – Booking

V systéme iPASSAN je možné riešiť správu rezervácií napr. bazénov, sáun, kurtov, zasadačiek, parkovacích miest, izieb atď. V rezervačnom systéme si zarezervujete napr. privátnu fitness miestnosť a čítačka vám umožní vstup do miestnosti vo vami vymedzenom čase a len s vašim identifikátorom.

Sledovanie a zaznamenávanie udalostí

Prístup k udalostiam v systéme máte neobmedzene cez cloud buď ako živý prenos s údajmi, čo sa práve deje v budove, alebo si viete udalosti filtrovať podľa rôznych kritérií.

Kontrola povolenia vstupu cez audio/video telefón

IPassan sa môže integrovať do systému 2VOICE a zaznamenávať a identifikovať používateľa, čas a dátum otvorenia vstupných dverí cez audio/video telefón. Zároveň sa cez iPassan dá blokovať konkrétny byt/apartmán, čím sa mu zruší oprávnenie otvárania dverí z bytu.

Zonácia priestoru

V systéme iPASSAN je možné riešiť rozdelenie objektu do zón. Následne sa každej zóne dajú vytvoriť pravidlá, koľko identifikátorov vie byť v zóne v určitý čas. Poprípade obmedzenie určitého užívateľa, aby do zóny nemohol vstúpiť viac krát. Jednoduchý príklad na garážach: Vlastník parkovacieho miesta ma 3 autá, ale len 2 parkovacie miesta v garáži. Systém zistí, že do garáži vstúpil už s 2 automobilmi a 3 automobil už nepustí aj keď ma oprávnenie, pokiaľ neopustí garáž aspoň jedno jeho vozidlo.

Spúšťače podmienok

V systéme iPASSAN je možné naprogramovať vstupy aj výstupy s určitými podmienkami. Môžete si napr. nechať poslať email, keď je plná zóna, alebo keď určitý identifikátor prejde cez čítačku, poprípade identifikátor, ktorý nemá oprávnenie môže spustiť sirénu a podobne.

CallMe volanie na mobil

Súčasťou 2Voice digitálneho riešenia je aj možnosť volať z vstupného tabla na mobil a to hneď pre 127 bytov cez jedno zariadenie. Jednoduchá cloudová administrácia cez počítač uľahčuje prácu správcom systému. Mobilná aplikácia dostupná pre Android aj IOS.

Dverný kontakt

Kontakt dverí sa využíva na správnu detekciu zistenia stavu dverí, napr. zle zatvorené dvere, alebo pri násilnom vniknutí cez dvere, môže systém spustiť poplach a privolať službu SBS. Zároveň môžete nastaviť rozsvietenie svetiel po identifikácií sa čipom a otvorenia dverí a ich následne vypnutie. Všetko plne automatizované.

Zhrnutie iPASSAN systému!

 • Neobmedzený počet dverí / 384 dverí na jednu sieť
 • Až 100.000 identifikátorov na jednu
 • 20.000 udalostí na jeden kontrolér
 • Až 6 čítačiek na jeden kontrolér (po rozšírení)
 • Pripojenie 2 vodičových čítačiek s MIFARE Plus® a Bluetooth® technológiou
 • Automatické zisťovanie kontrolérov v systéme
 • Všetky udalosti sú ukladané lokálne do kontroléra a zároveň posielané do cloudu (v prípade použitia cloudu)
 • I/O moduly
 • Duálna sieťová technológia TCP/IP a šifrovaná zbernica RS485
 • 2 vodičové čítačky a klávesnice so šifrovanou komunikáciou medzi čítačkou a kontrolérom
 • Import / export údajov
 • Vzdialená aktualizácia softvéru a firmwaru zariadení
 • Jednoduchá obsluha
 • Zdarma CLOUD

Integrácie iPASSAN systému!

 • Integrácia do systémov 2Voice a IPerCom na zaznamenávanie údajov o návštevníkoch a riadenie výťahu
 • Kompatibilné s panelom 2Smart pre úplnú integráciu a programovanie systému cez IPassan Manager. Zmena menoviek cez CLOUD
 • Ideálne pre správcovské spoločnosti, ktoré hľadajú portál pre obyvateľov, ktorý ponúka rezervácie, parkovanie pre návštevníkov a ďalšie služby
 • Správa výťahov prostredníctvom výstupov alebo integrácia na vysokej úrovni s COP a DOP
 • Integrácia systému na správu videa
 • Integrácia a správa NVR a ANPR
 • Cloudová verzia
 • Intuitívne programovanie pomocou softvéru IPassan Manager
 • MIFARE Plus® s 128-bitovým šifrovaním AES ponúka vysokú úroveň ochrany proti klonovaniu